Podobno wszystko można zrobić lepiej. Tylko czy da się ulepszyć rzeczy doskonałe?

Podobno wszystko można zrobic lepiej. Tylko czy da sie ulepszyć rzeczy doskonałe?
Sądzę, że najgorszą rzeczą jaką może mnie spotkać w życiu to świadomość iż jestem spełniony w każdym aspekcie mojego życia. Jak każdy chcę stawać się lepszym człowiekiem, zarabiać więcej, jeździć lepszym samochodem.

Ludzie z reguły mają jakiś tam wyznaczony cel do którego dążą. Czasami im udaje się go osiągnąć czasami nie. Byłeś może kiedyś na wycieczce w górach? Ale równie dobrze może to być jakieś miasto. Gdy planujesz punkty, które będziesz zwiedzać i masz już jakiś ustalony cel.  Zdobywasz szczyt, którego do tej pory nie zdobyłeś. Czujesz ekscytacje na samą myśl o zbliżającej się podróży. Przygotowujesz się z zapałem do walki na szlaku. Jesteś świetnie przygotowany i znasz dokładnie trasę, którą będziesz podążać. Gdy tak wędrujesz przelatują ci myśli o zdobyciu swojego upragnionego celu. W końcu widzisz wierzchołek, masz go w zasięgu ręki. Wystarczy podejść kilkanaście metrów i osiągniesz cel, który planowałeś od tak dawna. Te ostatnie metry gdy już masz pewność, że osiągniesz cel. Myślisz o całej drodze, którą przeszedłeś, o wylanym pocie i silnej woli, która zawiodła cię na sam szczyt. Stan euforii, ekstazy i ekscytacji .Jest on tym silniejszy im twoja droga była cięższa i wymagała od ciebie przełamania wewnętrznej blokady.
Więc siedzisz tak na szczycie, tej swojej góry i co dalej? Schodzić czy dalej napawać się pięknym widokiem. Osiągnąłeś swój cel. Ale co dalej.. Przecież wracając trafisz tylko w miejsca ci już znane.
I nawet jeśli będziesz szedł inną drogą, która da ci niezapomniane przeżycia. Nie poczujesz już się tak samo jak wtedy gdy zdobywałeś szczyt.

Widzisz tak jest też w życiu. Więcej satysfakcji osiągniesz dzięki drodze niż osiągnięciu samego celu. No bo przecież ten szczyt można zdobyć na inne łatwiejsze sposoby. Choćby wjazdem na szczyt kolejką. Zapłacisz trochę i jesteś na tym samym szczycie. Tym samym, na który musiałbyś poświęcić pięć godzin marszu, by go zdobyć.

Szczyt ma dla ciebie większe znaczenie, im więcej starań włożyłeś w jego zdobycie.  

Droga do celu jest tym co moim zdaniem nadaję sens temu, by wstać rano. Wyjść z domu z uśmiechem na twarzy mimo tego, że jest zła pogoda.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Podobno wszystko można zrobić lepiej. Tylko czy da się ulepszyć rzeczy doskonałe?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s