Czy jesteś naprawdę wolny?

Wiele młodych ludzi myśli, że może robić co chce. Czy to prawda? Zważając na to że maja swoich rodziców, którzy nie pozwalają na wszystko. Tylko dlatego, by ich dzieci nie wyrosły na rozwydrzone bachory. To gdy wylecimy z przysłowiowego gniazdka rodziców  i będziemy już sami decydować o swoim losie. W takim wypadku możemy robić co chcemy. Chcemy iść na piwo z kumplami, idziemy. Chcemy napić się w środku tygodnia alkoholu, pijemy. Lecz czasami spotykamy się z opinią odmienną.

Może zdarzyło ci się, że słyszałeś jak więźniowie mówią o ich niewoli. Twierdzą, że ich pobyt za kratkami nie różni się dużo od twojego czy mojego życia. W końcu on jest w jednym miejscu gdzie śpi, je, spędza wolny czas na telewizji, wychodzi na spacerniak. My idziemy do pracy, wracamy do domu, jemy, śpimy. Gdzie tu ta wasza wolność? – twierdzą ci wszyscy pozbawieni, podobno tej wolności. Oni czują się wolni, mogą czytać książki kształcić się, pracować, rozwijać swoje talenty.

Jeśli już stwierdziłeś, że jest w tym trochę racji i nie ma sensu siedzieć po tej lepszej stronie kratek to musisz sobie uświadomić jedną rzecz.

Prawdziwą wolnością nie jest fakt, że robisz co szef w pracy ci każe tylko to, że możesz jego poleceń nie wykonywać. Możesz zadecydować co zjesz na śniadanie i z kim spędzisz tę noc. 

Wolność to możliwości, które daje ci świat. Tak naprawdę od ciebie zależy  co z tymi możliwościami robisz w swoim życiu. Bo możesz żyć takim życiem jakie dyktuję ci ktoś inny. Czyli jesz kiedy ci każą, idziesz na spacerniak kiedy ci każą, odpoczywasz kiedy ci każą. Jesteś wolny wtedy, kiedy jak ci coś każą ty robisz po swojemu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s