Skacz, zamknij oczy i skacz.

To już chyba tak jest w życiu, że czekamy na odpowiedni moment. Od małego jesteśmy przyzwyczajani do tego, że ktoś nam mówi kiedy, co i jak mamy robić. Rodzice wiedzą kiedy cię do przedszkola posłać. Wiedzą kiedy jesteś chory i jakie leki masz wziąć. Wiedzą, o której masz iść spać. W co się ubierać, jakie filmy oglądać, z kim się spotykać.. Zadziwiający jest fakt, że ograniczając naszą wolność chcą dla nas jak najlepiej i robią to dla naszego dobra.

Niekiedy pewnie widujesz ludzi, którzy czekają na decyzję innych.
Jeszcze lepiej jak osoba decyzyjna poda dokładne wytyczne. To nawet nie jest tak, że ta osoba o czymś nie chce zadecydować. Samo w sobie podjęcie decyzji jest proste. Gorzej z konsekwencjami naszych decyzji. Co za tym idzie odpowiedzialność za nasze czyny i słowa. Czujesz dyskomfort, jak spoczywa na tobie odpowiedzialność. Inni ludzie czują to samo. Dlatego ludzie zmniejszają odpowiedzialność poprzez pytanie swoich przyjaciół lub znajomych. Co oni o tym myślą i co by zrobili na twoim miejscu. Jak już ktoś cię nakieruję, zabierasz się do roboty. Mając w głowie ten komfort, że jeśli coś pójdzie nie tak to jesteś kryty. I w momencie gdy to naprawdę się stanie, że coś się posypie to zwrócisz się do tej osoby ze słowami  „Przecież mówiłeś mi, że mam tak zrobić”

Smutne jest to, że jedynymi poważnymi decyzjami w życiu niektórych ludzi to błahe sprawy. Takie jak wybór szkoły po gimnazjum.- Przecież i tak w przyszłości będziesz robić coś innego. Wybór pracy, która i tak czasami dostajesz przez przypadek, a nie dlatego, że naprawdę się o nią starasz i jest to coś o czym zawsze marzyłeś.

Czasami trzeba skoczyć w przepaść, po to żeby naprawdę zacząć żyć. Nigdy nie uwierzę w to, że ktoś woli spędzić całe życie w jednym miejscu. Oglądając codziennie te same twarze w tej samej pracy. Nie doznając chwili uniesienia, czy odmiany losu. Aż chciało by się złapać taką osobę za ramiona potrząsnąć i krzyknąć „obudź się”. I trząść tak długo, aż z jej ponurych, zaspanych i zamglonych oczu.Wydostanie się choć mała iskierka nadziei.

Nie bój się skoczyć i zaryzykuj. Tylko pamiętaj wszystko co w życiu robisz rób z głową. Jeśli możesz stracić pieniądze. To zrób to bez wahania. Pieniądze można zarobić i one nie są najważniejsze. Ważne jest to czego możesz się nauczyć. Jeśli ci się uda wiele zyskasz, jeśli nie to dostaniesz ważną lekcję.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s