Wyjątkowo wykadrowane życie.

Oszukali mnie! Mówili, że będzie łatwo, pięknie i kolorowo. Jest sama wiesz jak. Od małego mówią mi, że życie jest fajne. Mówili mi w szkole, że nasze życie jest wyjątkowe. Daje nam wiele możliwości, przez które teraz coraz więcej ludzi dostaje bzika. Życie, te które widzę polega chyba na zdobyciu uznania w oczach innych ludzi. Piszę chyba, bo tego na czym polega życie nie da się jednoznacznie stwierdzić.

Wyjątkowe. Mówili, mówią i będą tak mówić. Gdzie się nie obrócę słyszę, o wyjątkowości. Jestem wyjątkowym klientem i dlatego dla mnie wyjątkowy rabat. Tylko co sobie pomyśli pani, która stała za mną w kolejce kupując tak samo „wyjątkowe” buty z takim samym wyjątkowym rabatem?
Każdy chce, by jego życie coś znaczyło, pragnie uznania z strony innych. Chce by inni mu zazdrościli. Chwali się tym światu i nie wystarcza już sam fakt, że zrobili dla siebie coś niesamowitego. Tego, że jest przy tobie druga osoba, z którą masz fajne wspomnienia.

Widziałaś pewnie nie raz zdjęcia od swoich znajomych z wakacji, albo jakiegoś wypadu.
Fajne jest to, że te zdjęcia zawsze pokazują ten fajny idealny fragment. Idealnie wykadrowane nie pokazujące całej oprawy, która już jest nie tak ciekawa.

A ty siedzisz i się zastanawiasz jak to jest że inni mają takie zajebiste życie. Może po prostu jest one dobrze wykadrowane. I nie widzisz tych ciężkich momentów, czy ilości czasu poświęconego drugiej osobie. 

Jeśli podziwiasz życie innych to ok, tylko pamiętaj żeby go nie porównywać do swojego. Każdy w życiu ma swoje indywidualne wyjątkowe sytuacje, z których on sam jest dumny. Ty poszukaj swoich małych sukcesów, dzięki którym to inni będą podziwiać ciebie. I słowa mojej wychowawczyni z przedszkola się potwierdzą, że życie jest wyjątkowe. Każdy z nas ma wyjątkowe życie, bo wyjątkowość ma wiele imion. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s