W samotności usłyszeć wiwat tysięcy.

Możesz robić rzeczy na jedno klaśnięcie. Robisz to tylko dla siebie. Mało tego, robisz to dla siebie ale bez większego entuzjazmu. Zrobienie czegoś nowego w taki sposób nie sprawia ci przyjemności. Mnie przynajmniej nie sprawia. Nie czuję wtedy tej satysfakcji, że zrobiłem coś dobrze. To tak jak bym chciał przebiec maraton zatrzymując się po jednym kilometrze. Nie z braku siły, tylko przez fakt, że i tak nie dobiegnę.

Jedno klaśnięcie nie daję takiej satysfakcji. Jeśli robię coś  myślę sobie, czy będą z tego fajne wspomnienia. Jeśli tak, to robię to tak żeby poczuć jak pięćdziesięcio-tysięczny tłum klaszcze jak jedna osoba. Wtedy czuć, że zrobiłem coś wielkiego dla siebie. Wyobraź sobie stadion pełen ludzi. Wszyscy klaszczą, w tym samym momencie. RAZ. DWA. TRZY.

Nie chodzi o to ile osób będzie ci poklaskiwać jak coś zrobisz. Może być tak, że w momencie osiągnięcia jakiegoś ważnego celu nikogo nie ma przy tobie. Ty i tak poczujesz jak by stadion narodowy wypełniony po brzegi klaskał i wiwatował. Będziesz czuła, że zrobiłaś coś o czym nie zapomnisz do końca życia. Wspomnienie, które będzie ci przychodzić do głowy za każdym razem kiedy pomyślisz o swoim życiu. Będzie cię ono napędzać i dawać kopa do działania.

Jeśli poczujesz jak to jest, kiedy w twojej głowie tłum klaszcze jak jedna para rąk. Jeśli naprawdę to poczujesz, będziesz wiedzieć, że było warto. Zapomnisz o poświęceniach, wyrzeczeniach i o swojej ciężkiej drodze. Będziesz się upajać chwilą.

I od tego momentu każda rzecz będzie musiała być na tyle dobra, żeby znowu to poczuć. Ciągle będziesz chciała czegoś lepszego dla siebie.  Jeśli długo tego nie dostaniesz, a raczej sobie na to nie zapracujesz zaczynasz wariować. Widzisz, że jeśli coś idzie za łatwo nie daje takiej satysfakcji. Ludzie potrzebują wyzwań. Ty potrzebujesz wyzwań. Zaplanuj sobie coś i poczuj znów jedno klaśnięcie tysięcy ludzi. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s