Co kieruję Twoim życiem?

Dziwne, kochane, odrażające, miłe, odpychające, nieprzyjemne, fajne, niedobre. To w jaki sposób patrzysz na te rzeczy, zależy tylko od jednego. Od czegoś z czym jesteś do urodzenia. Znasz  to tak dobrze, że już zapomniałeś co kieruję twoimi zachowaniami.  

Nie ważne co, ile i w jaki sposób przeżyłeś. W całkowitym rozrachunku, jesteś tylko człowiekiemDlatego twoje decyzje nie są bezstronne i wolne od jakiegokolwiek wpływu z zewnątrz. Osoby z twojego otoczenia, poprzednie doświadczenia, lekcje z popełnionych błędów. Między innymi to one wpływają na to jakie decyzję podejmujesz teraz. Gdybyś stawał przed takim samym problemem co roku. Zapominając jaką decyzje podjąłeś wcześniej. Za każdym razem miałbyś w głowie zestaw nowych doświadczeń, które w mniejszym lub większym stopniu wpłynęłyby na twoją decyzję. Niestety czasami, popełniamy ten sam błąd wciąż i wciąż odczuwając jego negatywne skutki. Nie zdając sobie sprawy co robimy źle.

Co jest dobre, a co złe dla ciebie decydujesz ty sam. Dla ciebie to twoje życie jest wyjątkowe. Ważne decyzje podejmujesz sam. Ktoś ci może podpowiadać, ale konsekwencje swoich decyzji ponosisz ty. Jeśli żyjesz spokojnie, nie podejmujesz ważnych decyzji. Nie masz na sobie odpowiedzialności. Nie zmieniasz świata, choćby tego swojego prywatnego na lepsze. Prawdopodobnie odejdziesz w zapomnienie

Dlaczego więc, twoje decyzje są dobre. Tego niestety nie wiemy i jak każdy z nas popełniasz błędy. Na twoje szczęście, złe decyzje są też dobre bo przynoszą w całkowitym rozrachunku wiedzę, z której korzystasz bardziej niż z wiedzy zawartej w książkach -doświadczenie, dzięki niemu wiesz jak żyć. 
Zwykle z perspektywy czasu, widzisz gdzie w przeszłości popełniłeś błędy. Wiesz, że jak w przyszłości spotkają cię podobne sytuację, postąpisz jak należy. Chyba już wiesz  co kieruję twoimi decyzjami. Teraz wiesz, że na swoje życie patrzysz przez okulary zbudowanych ze starych błędów i perspektywy czasu.
To ona tutaj odgrywa znaczącą rolę – perspektywa. 
Za kilka lat powiesz sobie, szkoda że bardziej nie ryzykowałemPowiesz to majac za sobą doświadczenia, z których nie jesteś tak zadowolony tak jak byś chciał, a przed sobą wizję świata, którego już tak niełatwo zmienić.

Zawszę będziesz się obwiniać za rzeczy, których nie zrobiłeś, te które zrobiłeś stworzą twoje życie. Gorsza od zapomnienia jest myśl, że życie nam przeminęło, a my chcieliśmy je przeżyć.

„Żyj życiem, które zapamiętasz”- po prostu.  

– Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s