Jak się osiąga niemożliwe.

Jeśli czegoś nie dokonano to znaczy, że się nie da. Kiedyś sądzono że, przebiegnięcie 1 mili (ok. 1609 metrów) poniżej 4 minut jest fizycznie niemożliwe. Lekarze twierdzili,  że ludzka budowa ciała nie jest przystosowana do takiego obciążenia fizycznego. W końcu znalazł się Roger Bannister, który 6 maja 1954 przebiegł milę w 3.59,4.


On sam studiował medycynę, więc żył z przeświadczeniem że się nie da tego osiągnąć. Uczył się ludzkiej budowy ciała i nauczyciele wpajali mu tą wiedzę o ograniczeniach jakie stawia nam nasz organizm.Wszyscy oniemieli – kim jest ten człowiek? Przecież lekarze, cały świat sportu wiedział, że to jest niemożliwe. Dokonał niemożliwego.

Królowa brytyjska przyznała mu za ten wyczyn tytuł szlachecki.Jedna sekunda, która uczyniła ze zwykłego studenta szlachcica. Młody człowiek w wieku 25 lat nie tylko pobił rekord świata, a pokazał całemu światu, że da się zrobić rzecz z pozoru niemożliwą.

Tak to jest, że jak ktoś ci wcześniej nie przetrze szlaków. Myślisz, że to jest niemożliwe. Tylko dlatego, że nikt wcześniej tego nie dokonał. 46 dni po pobiciu rekordu przez Rogera Bannister’a, Australijczyk pobił rekord 3.59,4 o sekundę. Wystarczy, że ktoś stwierdzi – a może się da. Może ty kiedyś też myślałeś, że nie da się czegoś zrobić. Próbowałeś nie wychodziło ci. Poszukałeś i znajdujesz jak jakiś młodszy koleś od ciebie świetnie sobie radzi z tym. Teraz wiesz, że się da. W twoich rękach pozostaje determinacja i myśl, żeby się nie poddawać. Jeśli bardzo chcesz to dasz radę i zawsze wymyślisz sposób na osiągnięcie tego co sobie zamierzysz.

Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i on to robi.- Albert Einstein.

Wszystko co nas ogranicza jest w naszych głowach. Jeśli ktoś nam powiedział, że nie da się nie znaczy o jego racji. Ludzie, którzy mówili „Pokażę  wam, że się da”, zapisali się na kartach historii jako pierwsi.

Jeśli coś wydaję się niemożliwe, to znaczy, że ty tak sądzisz. 

– Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s