Rób swoje.

Jak to jest, że wczoraj mieliśmy wielkie plany. Chcieliśmy zacząć trenować, wysłać CV do nowej pracy, zacząć uczyć się czegoś nowego.  No właśnie – chcieliśmy. Dzisiaj stwierdziłeś, że jednak masz co innego do zrobienia. Nie pokażę ci magicznej metody, ostrzegam.

To nie zdarza się często, to zdarza się cały czas. Tobie, mnie i reszcie ludzi na świecie. Każdy ma jakieś plany. Czasami po alkoholu – z reguły są one głupie, ale czasami da się coś z nich wykrzesać. Czasami w łóżku po całym dniu ciężkiej harówy. Przelatują ci przez głowę, myśli o polepszeniu swojej sylwetki. Rozpoczęciu jedzenia zdrowszych rzeczy. Założeniu własnej firmy. Wzięcia się w garść itp. Myślisz sobie – Zaczynam od jutra.

Gdy jutro nadchodzi, ty stwierdziłeś, że to o czym wczoraj myślałeś jest w sumie mało ważne. Zaczniesz najwyżej jutro, albo za tydzień. Albo jak kupisz ubranie na siłownie. Musisz najpierw o tym więcej poczytać. Nie ma ci kto pokazać jak to robić. Dokładnie to pojawia się w twojej głowie – wymówki.

Twoim nawykiem są wymówki. Może pora to zmienić? Nie musisz być najlepszy w tym co robisz. Wystarczy, że będziesz robił to co daję ci lepsze życie. Zaplanujesz sobie coś. Spisz to na telefonie czy na kartce i zacznij robić swoje. Może i przewiną ci się przez głowę myśli, że może lepiej jutro, może poczekać na.. No właśnie na co?

Idziesz tam gdzie masz iść, robisz swoje dajesz z siebie tyle ile jesteś w stanie i idziesz dalej. Po wszystkim, obserwowanie rezultatów jest dużo lepsze niż, świadomość, że nic się nie robi ze swoim życiem. To ci mogę zagwarantować. 

Jak bez gadania robić swoje? Jest na świecie tyle poradników, ale żaden nie powie ci, że nagle ci się zachce. Tak nie jest. Zawsze, do końca swojego życia będziesz miał lenia. Nie będzie ci się chciało wstawać rano, zaczynać lub kontynuować nowych projektów. Nie ma magicznej metody. Jednak jest coś co pomaga zwalczać tego lenia.
Ty i twoje myślenie. Jeśli już wiesz, że zawsze ci się nie będzie chciało. Przestaniesz szukać magicznej metody. Weźmiesz się za siebie i zaczniesz robić swoje.

Wiele ludzi postanawia zmienić swoje życie, niektórzy je zaczynają zmieniać 

– Sopralogic

Reklamy

Jedna myśl na temat “Rób swoje.

  1. Święta słowa, każdy z nas ma lenia i jest miliard „ale”, które odkładają rzeczy w czasie, codziennie pracuję, żeby jednak było inaczej i to strasznie mozolna praca 😀

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s