Autorytet.

Jak byliśmy dziećmi było nam łatwiej. Nie dlatego, że nie mieliśmy obowiązków czy dlatego, że nic nie musieliśmy.

Teraz też nic nie musisz. Pracujesz, uczysz się, rozwijasz jakiś plan. To wszystko co robisz, robisz z własnej woli. Chcesz mieć wiedzę, żeby było ci łatwiej w życiu. Zyskujesz dzięki temu pewność siebie, bo znasz się na większej ilości rzeczy niż inni. Było nam łatwiej bo wiedzieliśmy kogo słuchać- dorosłych.  To oni wiedzieli, o której mamy wrócić do domu i co jest dla nas dobre. Przez całe dzieciństwo nie słuchaliśmy nikogo innego. Nie mogliśmy robić nic po swojemu. Zaczęliśmy chodzić do szkoły,  a tam byli nauczyciele.  Podobno oni też się znali na życiu. Gdy tak dorastaliśmy w świecie dorosłych, coraz bardziej czuliśmy, że oni nas ograniczają. Nie wiedzieliśmy, że chcą naszego dobra. Wtedy chcieliśmy być dorośli, żeby móc decydować.

Mieliśmy do tej pory jeden autorytet i było łatwo. Wiedzieliśmy co i jak robić. Dzięki temu, że widzieliśmy kogo musimy słuchać. Dorośliśmy, a nasze horyzonty poszerzyły się. Teraz nie musimy, robić wszystkiego co nam każą. Możemy sami zadecydować o sobie. Rozwijamy się w tym kierunku w którym chcemy, albo nie robimy tego wcale. To tak jakby wchodzić po szczeblach drabiny, z każdym kolejnym stopniem widzisz więcej. Gdy tak wchodziłeś coraz wyżej, zaczynasz rozumieć, tych którzy mają rację. Wiedziałeś kogo słuchać, chociaż czasami kończyło się to lekcją dla ciebie. Później jeszcze kilka razy popełniłeś ten sam błąd, ale w końcu nauczyłeś. Teraz już wiesz co się nie opłaca. Na pewno nie opłaca się zastanawiać czy szczęście się opłaca. Zamiast tego lepiej korzystać z możliwości pomiędzy naszymi szczeblami. 

Jak jest teraz? Teraz nie masz już osoby której bezwzględnie musisz słuchać. Możesz wybierać kogo słuchasz i co z tym co ci powie zrobisz. Już nie ma nad tobą kogoś, kto powie ci zrób to i to. Teraz ktoś ci powie możesz zrobić to i to. Kiedy nie będziesz wiedział co zrobić, to gdy zwrócisz się o radę do kogoś. Zapewne odpowie ci”Rób jak uważasz to twoje życie”.
No właśnie co ty robisz ze swoim życiem? Jest takie jak chcesz czy takie jak chcą inni ?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s