Szacunek.

Jest to taka rzecz, dzięki której możesz załatwić wiele spraw. Nie da się go zdobyć ani kupić. Trzeba na niego zapracować. Pewnie dlatego jest tak cenny. Jest on jedną z najważniejszych rzeczy, której potrzebujesz żeby żyło ci się lżej.

Myślisz, że pieniądze załatwią ci wszystko? Niestety są pewne sprawy, których mimo nieograniczonych funduszy nie załatwisz. Tylko, że jak dla wszystkich się nie da, to nie oznacza, że tak w ogóle się nie da. Jeśli będziesz miał szacunek w oczach ludzi to oni nagną przepisy dla ciebie. Szacunek nie zawsze pomaga w sprawach niemożliwych. Z nim w parze będzie żyło ci się po prostu przyjemniej. Ludzie przestają sprawiać ci kłopoty, wydają sie milsi. Jeśli nie wiesz jak to nie być szanowanym. Przypomnij sobie kolegę z podstawówki, który był słabym ogniwem. To jemy najczęściej wykręcało się głupie numery, alono na niego zwalało całą winę. Tak wygląda człowiek pozbawiony szacunku. Gdyby on poprosił ciebie o jakąś przysługę, raczej byś mu nie pomógł.

Jest wiele sposobów, żeby na niego zapracować. Rób coś co zmieni życie ludzi. Daj z siebie więcej niż zapowiadałeś. Bądź innym potrzebny. Wyucz się konkretnej rzeczy. Pomagaj innym szczerze i z chęcią.

Najistotniejsze jest to, że nie zbudujesz go w godzinę, dzień albo tydzień. Musisz na niego pracować latami. Co jakiś czas dodawać cegiełkę do muru, który kiedyś będzie twoją fortecą. Ochroni cię przed ciężkimi sytuacjami i da ci schronienie przed sprawami dnia codziennego. Ważne jest to by zrozumieć jak on działa i jak się go zdobywa. To pozwoli ci powoli go budować.

Możesz go łatwo stracić, pomimo tego że budujesz go latami i jest on coraz silniejszy. Przez własną głupotę, która jest w każdym człowieku i czasami robimy rzeczy ludzkie. Które nie są dobre ani dla nas ani dla innych. Wtedy on gdzieś traci na wartości.

Kiedy myślisz o szacunku możesz sobie wyobrazić las. Powstaje bardzo długo, a zniszczyć go można w jeden wieczór, kiedy więcej wypijesz. Przestajesz się kontrolować i bawisz się zapałkami. Nie wiesz kiedy, a połowa twojego lasu już płonie. Gdy rano się budzisz na kacu większym niż mogłeś sobie wyobrazić wiesz, że zrobiłeś źle. Połowy lasu nie ma, a drugą połowę stanowią osmolone i połamane drzewa.
Silny szacunek jest jak stare silne drzewo, którego byle zapałka nie ruszy. Okopci się z wierzchu ale będzie stało tak jak przedtem. 

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s