Życie

Raz się żyje więc czemu masz nie spróbować wszystkiego? Każda rzecz da ci nowe, może niekoniecznie lepsze spojrzenie na świat. Chociaż może być tak, że zrobienie jakiejś małej czynności pociągnie za sobą większą zmianę.

„Raz się żyje” dla niektórych jest hasłem napędowym na resztę życia. Przecież wszystkiego można i trzeba spróbować przy tym  nie kalkulować strat i zysków. Ponieważ jeśli się coś nie opłacało to i tak było warto. Być może w większości przypadków to prawda. Jednak trzeba mieć na uwadze, że żyję się tylko raz. Musisz umieć kalkulować ryzyko i jeśli możesz stracić coś na co pracowałeś wiele lat może się już tak bardzo nie opłacać.

Jeśli masz jakieś zasady dobrze jest się ich skrupulatnie trzymać. Każdy człowiek ma zasady, lecz nie każdy ma je jasno i przejrzyści określone. Większość ma je w głowie. Dlatego, że już je wszystkie zna, albo po prostu nie musi sobie ich non stop przypominać bo wie jak żyć żeby było mu lżej. Jeśli nie wiesz jak sprawić żeby żyło ci się lżej. Ustal sobie jakieś zasady.
Pomaga to w podejmowaniu decyzji. Nie ważne czy lepszych czy gorszych. Ważne jakie one są dla ciebie. Dla każdego co innego jest ważne.

Żyję się tylko raz, czasami nie warto tracić czasu, na rzeczy które nie sprawiają ci przyjemności. Mamy ograniczony czas, nie wiem jak ty ale chcę go wykorzystywać zawsze jak najlepiej. Dlatego staram się zawsze, żeby rzeczy którymi się zajmuję poprawiały moje życie albo były dla mnie w inny sposób pozytywne.

Tylko zapamiętaj, nie do wszystkiego podchodź z rozsądkiem. Czasami są rzeczy, których będziesz żałować, albo takie, z których będziesz dumny. Podejmując decyzję, nie zawsze kalkuluj wszystko na chłodno. Jeśli stawiasz sobie cel niech będzie prawdziwym wyzwaniem dla ciebie. Czasami warto podjąć decyzję, pod wpływem emocji. Ponieważ życie nie polega tylko na chłodnej kalkulacji. Czasem trzeba pokierować się tym co ci intuicja i serce podpowiadają.

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s