Emocje i ich kontrola.

Pewnie chciałbyś podejmować cały czas racjonalne i dobre decyzje. Jednak życie nie jest takie, że dostajesz zawsze tego, czego chcesz. Czasami trzeba się namęczyć, albo popełnić kilka poważniejszych błędów. Później te mniejsze rozwiązywać będziesz od ręki. Wszystko dobrze wygląda na ekranie monitora, kiedy się czyta o kontrolowaniu swoich emocji. W rzeczywistości, popełnienie błędów może nas wiele kosztować. Zaproponuję Ci sposób dzięki, któremu bardziej zapanujesz nad emocjami. Podejmiesz wtedy bardziej racjonale decyzje.

Nawet nie chodzi o pieniądze, tylko o czas i nerwy. Chyba nie chcesz osiwieć w młodym wieku? Każda nawet racjonalna decyzja niesie za sobą ładunek emocjonalny. Strach, złość, radość. Niżej znajdziesz sposób jak dystansować się od emocji, które przeżywamy, więc czytaj uważnie. Ty i ja chcielibyśmy, by nasze problemy były jak wiązanie butów.  Jednak, czy tak naprawdę chciałbyś takiego bezproblemowego życia?

Teraz coś, co powinieneś zapamiętać raz na zawsze. Wiele zależny od podejścia, kiedy już nie dajesz rady. Mówisz sobie, że jest ciężko. Wtedy pod wpływem emocji, albo wcześniej zebranych doświadczeń, zaczynasz rozumieć, że w sumie dasz radę jeszcze trochę. Nie jest jeszcze tak ciężko, jak mogłoby być. Myślisz „Mam wyzwanie przed sobą, jeśli dopnę swego będę bardziej zadowolony, niż gdybym odpuścił”. 

Czytać to jedno, a zrealizować to już całkiem co innego. Pamiętaj, nie jestem głosem rozsądku. To nie jest rzecz, którą musisz robić. Sam zadecydujesz, ja tak robię i mi to daję siłę, żeby robić więcej. Bo po prostu chcę więcej. 

Jaki wpływ na podejmowanie decyzji mają emocje? Bo przecież wszyscy chcemy podejmować dobre decyzje, bez względu na to jakie emocje nami kierują.

Jak zdystansować się do emocji, które aktualnie przeżywasz?

Już wiesz, po co to robić. Każda z emocji pomniejsza swoją wagę, jeśli zaczniesz obserwować siebie. To w jaki sposób reagujesz na emocję, kiedy na przykład się boisz, możesz zauważyć, że dłonie oblewają się potem. Twoje serce bije szybciej,  cały się trzęsiesz. Wszystko to, kiedy sobie uświadomisz,  dystansuję Cię od tych emocji. To najważniejsze co mogłeś dostać w tym tekście ode mnieKiedy chcesz zdystansować się od złości, strachu czy smutku, musisz tylko zacząć obserwować jak twoje ciało się zachowuję, co w tedy myślisz i jak reagujesz.

Chcesz panować nad emocjami- zacznij obserwować swoje zachowanie. Niby proste i myślisz, że niemożliwym jest,  żeby coś tak prostego pomogło. Nie wierz mi na słowo, po prostu wypróbuj przy najbliższej okazji.Nabierz dystansu. 

Sopralogic

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s