Motywacja.

Jak być cały czas zmotywowanym do realizowania swoich marzeń i spełniania ambitnych planów ? Jak sprawić, żeby chciało się tak, jak się nie chce? Masz z tym problem, to normalne. Niżej przypomnę Ci w jaki sposób zabrać się czegoś od razu. Niema w tym żadnej niezwykłej metody.

Prawdziwe życie – dla każdego ma inną definicję. Część ludzi dąży do osiągnięcia takiego stanu. Druga część już odpuściła i nie robi nic w kierunku spełnienia swoich marzeń przekutych na miano celu. To, że jedni odpuszczają szybciej od innych ma swoje korzenie w naszych wcześniejszych decyzjach. Jeśli do tej pory odpuszczałeś, kiedy nic nie szło po twojej myśli, zwykle twierdziłeś, że nie warto już dłużej się nad tym męczyć. Skoro to co robisz nie przynosi rezultatów to nie jest warte żeby sie tym zajmować – błąd. Nawet nie chodzi tutaj o jakieś ważne decyzje, ale te na porządku dziennym. Myślisz, że twój mózg nie widzi jak co rano przestawiasz budzik z 6.00. na 6.15. Potem 6.30, aż w końcu na 7.00. W końcu wstajesz, bo już musisz. Inaczej nie zdążysz zjeść i wyjść do pracy czy szkoły. Te twoje małe decyzje zapisują się każdego dnia w Twojej głowie, a gdy przychodzi do poważnych zmian już z przyzwyczajenia, odkładasz je na później.

Jeśli nie musisz czegoś zmienić to szansa powodzenia zmniejsza się adekwatnie do Twojego zapotrzebowania na zmianę. Czyli, jeśli czujesz w głowie komfort i brak przymusu, nie zmieniasz nic. Musisz zapamiętać, że kiedy czujemy się dobrze, niczego nam nie brakuje. Nie musimy nic zmieniać to zazwyczaj tego nie robimy.

Jeśli chcesz coś zmienić to musisz czuć presję na sobie inaczej odsuniesz na bok chęć zmiany. Na stronie internetowej ” Strefa Rozwoju” Kasia opisuje zabieranie się do nauki. Tekst od niej szczerze polecam jeśli ciężko Ci się  do niej zabrać. Jest tam jeszcze jeden dla mnie ważny cytat: „Motywacja jest motorem zmian. Jeśli problem nie jest pilny, jeśli nie wywołuje cierpienia, rzadko znajdujemy w sobie energię potrzebną do jego rozwiązania „. Rzadko znajdujemy energię, więc zwykle przestajemy poświęcać mu jakąkolwiek uwagę, aż w końcu o nim zapominamy albo odwlekamy w czasie.

Napędzasz swoją motywacje poprzez presję i niewygodę. Jeśli jest ci dobrze i nie musisz nic zmieniać to zwykle tego nie robisz. Chcesz silnej i szybkiej motywacji? Musisz poczuć niewygodę psychiczną, najlepszy motor do zmian.

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s