Bezczelność.

 

Chcesz coś osiągnąć i nie masz sposobu jak to zrobić, czasami zmiana myślenia pomaga. Niekiedy podejście do sprawy jako ktoś inny zmienia więcej niż Ci się może wydawać. Możesz stać się bardziej pewny siebie, bardziej twórczy albo kreatywny – od Ciebie zależy. Z pozoru negatywnie postrzegany stan może przynieść dla nas korzyści o jakich dotąd nie miałeś pojęcia.

Chamstwo i bezczelność. Po miedzy nimi istnieje cienka granica, której przekroczenie grozi złymi konsekwencjami. Czasami możesz być bezczelny, ale nie chamski. Dzięki bezczelności, możesz załatwić często sprawy trudne, albo takie nie do załatwienia.

Na sam początek, nie zapominaj, że musisz być miły, dowcipny, szarmancki, pewny siebie oraz elastyczny. Dopiero wtedy możesz stosować się  do tego, co napiszę. Jeśli z reguły jesteś niemiły, To takie podejście, nic w Tobie nie zmieni. 

Co to znaczy być bezczelnym? Według słownika języka polskiego to osoba, nielicząca się z niczym i nikim, odznaczająca się zbyt wysoką pewnością siebie. Czyli z reguły bycie bezczelnym to dla Ciebie osobiście nic złego. Gorzej jest z tym, jaką jesteś wtedy osobą w oczach innych. Nie liczysz się z nikim, to inni nie liczą się z Tobą i będą Ci robić pod górkę. Przez taką postawę w stosunku do rodziny czy znajomych możesz wiele stracić w ich oczach. Dlatego zastanów się czy gra jest warta świeczki. Czy warto sobie robić wrogów na swojej drodze.

Możesz być bezczelnym i miłym gościem. Robić to, co chcesz z uprzejmością i świadomością, że jeśli ktoś ci zwróci uwagę, ty dopasujesz się do sytuacji. Dlatego musisz być elastyczny. Żeby w każdej sytuacji znaleźć swoje miejsce. Jeśli coś nie idzie po Twojej myśli, zmieniasz pas ruchu i robisz dalej wszystko w kierunku osiągnięcia celu, tylko że na innych zasadach.

Na przykład widzisz kilka osób w kolejce do kasy z koszykami wyładowanymi po brzegi. Pomyślisz sobie, mam tylko 2 rzeczy. Może spytam czy mogę przejść na początek, ale w sumie jestem miły, co ci ludzie by o mnie pomyśleli. Postoje parę minut nic się nie stanie.
A bezczelne podejście- wciskasz się na początek kolejki i pytasz osoby, która ma być kasowana czy możesz wejść przed nią bo masz tylko 2 rzeczy.  Wiesz teraz o czym mówię? Bądź bezczelnym tam gdzie nikt nie ucierpi. Staraj się, żeby Twoje myślenie o sytuacji było bezczelnym samo zachowanie, może wtedy wydawać się pewne siebie.

Jeśli nie jesteś pewny siebie, to z Twojej bezczelności nic nie wyjdzie. Tylko osoby pewne siebie, mogą spróbować takie być. Jeśli ty nie jesteś, najpierw popracuj nad pewnością siebie.

Jak to jest, że ludzie, kiedy jesteś bezczelny rzadko kiedy zwracają ci uwagę? Ponieważ z reguły oni sami myślą, że tak nie wypada, ale raczej nie robisz nic złego. Sami chcieliby tak jak Ty jednak brakuje im pewności. Często też jest tak, że bezpośrednio nikt Ci nie zwróci uwagi, będziesz słyszeć szeptanie do siebie, albo do osoby obok, na temat Twojego zachowania.

Bądź bezczelnym wtedy kiedy naprawdę tego potrzebujesz i zobacz, co się stanie. Tylko pamiętaj, nie nadużywaj tego zachowania. Bo może ci to wejść w krew, a jeśli tak się stanie to już niedaleka droga do chama, a chamów nikt nie lubi.

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s