Pierwszorzędna inwestycja.

Na bankowości się nie znam ale napisze Ci trochę o inwestowaniu. Ponieważ znam jedną rzecz, w którą warto inwestować bez namysłu czy się opłaca czy nie. Jedna inwestycja, z której otrzymujesz profity do końca życia. Brzmi kusząco ? 

Ludzie czasami maja problemy gdzie ulokować swoje pieniądze, nie mają pojęcia jak nimi zarządzać. Kiedy maja ich trochę więcej zaczynają wydawać na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują. Pomyśli ile Ty kupujesz w ciągu miesiąca rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Nasze pokolenie jest pokoleniem konsumpcjonizmu.  Kupowania zostaliśmy nauczeni od małego. Nasi rodzice, przeważnie rozważniej wydaja pieniądze. Ponieważ oni zostali nauczeni, żeby je szanować i że zawsze może ich zabraknąć. Co więcej oni zostali wychowani w czasach gdzie w sklepie jeśli chciałeś coś kupić to często mogłeś obejść się tylko smakiem, bo nic w nich nie było. Czasami towar spod lady, ale to jedynie jeśli miałeś dobre relacje z kasjerką, albo właścicielem sklepu. Żyli w czasach gdzie o wszystko trzeba było się starać bardziej niż w naszych czasach.
My wiemy, że jeśli potrzebujemy kartonu mleka to idziemy do sklepu i on tam jest. Cokolwiek sobie wymyślimy to damy radę to zdobyć, albo idąc do sklepu, albo w tej chwili przy pomocy internetu. Jest nam łatwiej wydawać pieniądze, przez co je wydajemy lekką ręką. Gdybyś nie miał możliwości wydawania pieniędzy to byś tego nie robił. Walczył byś  wtedy o podstawowe rzeczy, które dają ci możliwość przeżycia.

To apropo wydawania pieniędzy przez nasze i pokolenie naszych rodziców. Jeśli nie wiesz co robić z pieniędzmi to je inwestujesz – proste. Tylko pewnie jeśli się interesowałeś trochę inwestycjami to wiesz że pole do popisu jest dosyć znaczne. Więc gdzie inwestować, że by zainwestować dobrze?
Jest kilka możliwości gdzie zainwestować pieniądze. Banki – niestety maja niską stopę oprocentowania, co za tym idzie zyski są długo terminowe i niewielkie w porównaniu z zainwestowaną kwotą. Możesz grać na giełdzie, wielu ludzi się tam dorobiło, ale jeszcze więcej straciło całe majątki. Nie wiem jak Tobie ale dla mnie wizja nieprzespanych nocy i śledzenie cyferek na monitorze komputera jest trochę obsesyjnym zajęciem. Przecież musisz mieć też jakieś życie prywatne. Inwestycja zwykle jest dodatkiem a nie całym Twoim życiem. Chyba, że chodzi o inwestowanie w tę jedną rzecz. Wtedy nawet lepiej jak inwestujesz non stop, nieprzerwanie.

Sposobów jest wiele, zapewne jak interesujesz się inwestycjami to wybierzesz dla siebie odpowiedni.  Jednak jedna inwestycja przebija banki, grę na giełdzie, papiery wartościowe, obligacje, programy partnerskie, inwestowanie w nowe technologie itd…

Inwestycja w samego siebie jest najlepszą inwestycją, którą możesz dokonać w swoim życiu. 
Inwestujesz raz, a zyski zwracają się do końca życia. Wszystko jeszcze zależy w jaki sposób to zrobisz. Ale głównie inwestycja w wiedzę zawsze pozostaje z Tobą do końca życia.
Chcesz budować solidna markę z własnym imieniem i nazwiskiem? Zainwestuj w wiedzę, tego nigdy nie stracisz, nikt Cie z tego nie okradnie. Pieniądza tracą wartość z  biegiem lat, banki okradają, na giełdzie może przydarzyć się krach. Do Twojej głowy i tego co w niej masz nigdy nikt nie będzie miał dostępu oprócz Ciebie. Tylko Ty możesz z niej swobodnie wyciągać informację, które przyczyniają się do tego jaki poziom życia prowadzisz, gdzie mieszkasz, jakim jeździsz samochodem. Możesz potraktować siebie jak firmę, bo w końcu zawsze się sprzedajesz. Czy to w rozmowie o pracę, czy poznając nowe osoby. Firma musi prezentować się z należytym opakowaniu. Każdy mówi „nie oceniaj powierzchownie”, ale i tak wszyscy to robimy chcąc czy nie chcąc, od razu jesteśmy poddawani ocenie w oczach naszych rozmówców.Da się zmniejszyć to czy przejmujesz się zdaniem innych czy nie, ale dzisiaj nie o tym. Jednak samo opakowanie nie wystarcza, firma musi mieć jakieś zasoby, do których może przyciągnąć klientów. Jeśli nie masz nic do zaoferowania to nikt do Ciebie nie przyjdzie. Kiedy masz wiedzę i wiesz jak się poruszać po rynku, jak przyciągać klientów. Kiedy masz wiedzę, którą posiada wąska ilość firm to jesteś w czołówce.

Jak inwestować w Siebie?
Rozwijając i wlewając w swoją głowę coraz to więcej wiedzy. Ucząc się, czytając. Testując to co przeczytałeś. Jeśli coś interesuje Cię bardziej, to możesz czytać takie publikacje gdzie omawiają Twoją dziedzinę.
Rozwijaj swoje ciało, jak mówi stare przysłowie”W zdrowym ciele zdrowy duch” Dbaj o to co jesz i ile ćwiczysz. Zawsze lepiej stawiać na jakość. Wszystko co teraz robisz będzie miało skutki w przyszłości. Jeśli nie zapomnisz o codziennej aktywności i podtrzymujesz mózg oraz  ciało na dobrym poziomie to  utrzymasz witalność i świeżość przez wiele lat, być może nawet do późnej starości.

Profity uzyskane przez ciągłe inwestowanie w Siebie są więcej niż zadowalające. Jednak jak każda inwestycja nie jest to szybki proces.Tak naprawdę wystarczy niewielka inwestycja w swoją wiedzę każdego dnia. Ta niewielka inwestycja zaprocentuje. Za parę miesięcy kiedy spojrzysz na siebie wstecz zobaczysz czy się opłacało. Teraz już wiesz w co mozęsz inwestować pieniądze.

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s