Przesuwaj granice.

Każdego z nas prędzej czy później dopadnie słabszy dzień. Mimo tego, że i tak w ciągu tygodnia robisz więcej niż większość twoich rówieśników zrobiła przez rok. To czasem łapiesz doła. Niestety na to nie ma żadnego leku, to musi odejść samo. Dzisiaj po części o czymś co pozwoli uniknąć takiego doła, ale nie tylko to daje ci przesuwanie granic.

Granice w naszej głowie to największe bariery w naszym życiu. Jeśli chcesz poczytać o człowieku, który przesunął jako pierwsze człowiek na świece granicę w czasie jaki osiąga się na mile poszukaj go na moim blogu. Obrazek z liniami wyznaczającymi tor. Jak wiesz że coś da się zrobić to zabierasz zwykle się za robotę. Jeśli sądzisz że się nie da to musisz mieć w sobie wiele samozaparcia, żeby zacząć działać. Przebijanie ścian jakie tworzą nasze przekonania nie zawsze jest łatwe. Jednak każde przebicie kolejnej sprawia, że myślimy i postrzegamy otaczający nas świat nieco inaczej. Czy lepiej czy gorzej to już sprawa indywidualna, którą rozstrzygnąć możesz tylko Ty sam. Jednak sądzę, że powinniśmy to robić. Nie dlatego, żeby pochwalić się na facebook’u albo instagramie, że udało nam się wdrapać na jakiś szczyt, albo przebiec ogromny dystans. Powinniśmy to robić ze względu na nas samych. Bez względu na to czy jesteś wierzący czy nie. Mogę się mylić jeśli tak jest to mnie popraw ale w każdej religii świata znajdziemy, sentencje w stylu „doskonal siebie”.
Być może znasz przypowieść o talentach ? Nie chcę wprowadzać tutaj religii, bo nie lubię rozmów ani o niej, ani o polityce. Jednak przypowieść o talentach to jedna z tych przypowieści gdzie, warto zapamiętać mądrość płynącą z jej słów. W wielkim skrócie, chodzi o to, by swoje talenty rozmarzać i dzielić się nimi. Jeśli masz choć niewielki talent, albo wiedzę na jakiś temat powinieneś się dzielić tą wiedzą z ludźmi. To da ci nie tylko satysfakcję, ale i uświadczy cię w świadomości, że jesteś po coś na tym świecie, a nie ma nic gorszego od stracenia sensu życia.

Dlaczego warto przesuwać granice? 

Musisz to sprawdzić czy działa to na Ciebie. Jak dla mnie pokonywanie trudności to najlepszy środek motywacyjny na świecie. Nie potrzebuję filmików motywacyjnych, które nakręcą mnie na kolejnych parę dni po czym przyjdzie taki spadek motywacji, że nie będę miał siły wstać z łóżka, bo nie będę widział w tym większego sensu.

Kiedy przekraczasz swoje granice w Twojej głowie zapisuję się fakt, że możesz więcej niż się spodziewałeś. Dlatego kiedy napotkasz przeciwności wiesz,  że dasz radę je pokonać, bo kiedyś już udowodniłeś sobie, że dasz radę osiągnąć rzeczy z pozoru ciężkie. Na swoim przykładzie, kiedy zaczynałem pisać z trudnością pisałem wpisy na 300 słów. W tym momencie 300 słów to dla mnie nie problem. Ostatnio napisałem wpis na 600 słów, na jednym wdechu. Przesunąłem granice i teraz wiem, że potrafię.

Jeśli do tej pory sądziłeś, że nie da się czegoś zrobić to znaczy, że tylko Ty tak sądzisz.
„Jeśli chcesz czegoś mocno to to się spełnia” – nie lubię tego zdania. Przez to stwierdzenie, może wydawać się, że wystarczy chcieć. Jeśli czegoś chcesz i dołączysz do tego ciężką pracę, wtedy możesz osiągnąć tyle ile jesteś stanie sobie wyobrazić.
Jeśli nie lubisz pracować, to nie oczekuj, że twoje życie się zmieni na lepsze. Tylko pamiętaj, że ciężka praca musi być z głową. Najpierw plan, potem przemyślenie jak to zrobić i na końcu ciężka praca na zadowalające efekty.

Jeśli masz silne podpory pod pracę i pod to co robisz w życiu to będzie ci łatwiej. Kiedy masz podparcie w wiedzy oraz doświadczeniu. Stajesz się pewniejszy siebie.  Możesz sobie poradzić z problemami. Jeśli często przesuwasz granice wiesz, że stać Cię na więcej i za każdym razem chcesz osiągać więcej, stawać się lepszym.

Przesuwając swe granice, w Twojej głowie rodzą się nowe możliwości. Nowe możliwości to nowe spojrzenie na świat. Od Ciebie zależy jak wygląda Twój świat. 

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s