Odłóż tę szklankę!

Co ma wspólnego szklanka z wodą do ważnej lekcji życiowej? Jeśli nie wiesz to przeczytaj poniższy tekst i zastanów się nad Tym ile ty na co dzień musisz podnieść takich szklanek.

Pewna historia opowiada o Profesorze psychologii, który na jednym z wykładów uniósł szklankę. Zapytał studentów jak ciężka jest ta szklanka? Padały różne odpowiedzi 200 gram, 250, nawet do pół kilo. Profesor zabrał głos. Nie ważne ile waży szklanka ale przez ile czasu będę ją trzymał. Mogę trzymać ją kilka sekund i nie sprawi to dla mnie większego wysiłku. To też nie będzie wydawała mi się ciężka. Jeśli jednak będą ją trzymał przez godzinę, to z pewnością moja ręka to odczuje. Jak myślicie co stało by się gdybym miał trzymać ją cały dzień albo całe życie ?
Jak się domyślacie nie chodzi tutaj o szklankę. Ona jest tutaj tylko metaforą dla czegoś z czym zmagamy się na co dzień.
Problemy  gdy pomyślimy albo gdy mamy je tylko przez chwilę nie wyrządzą nam żadnej krzywdy. Problemy ludzie mieli od zawsze i większość z nich, została przez ludzi spisana w różnego rodzaju książkach. Dlatego praktycznie każdy problem da się rozwiązać.

Jednak kiedy problem zaczyna spędzać ci sen z powiek i z każdym dniem myślisz tylko o nim staję się on nie tylko uciążliwy ale nie do zniesienia. Niespłacone kredyty, choroba one mogą skutecznie zakłócić Twoje życie osobiste. Gdy musisz je utrzymywać. Jak tę szklankę, stają się jedyną rzeczą wokół której kręci się Twój świat.

Dlatego rozwiązuj swoje problemy jak najskuteczniej. Są takie rzeczy, których nie da się załatwić szybko. Trzeba wielu lat na spłatę kredytu. Do tego jest potrzebne wiele silnej woli, żeby rozwiązać takie problemu, ale każdy problem ma jakieś wyjście. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie urosły one do rozmiarów, których już nie będziesz w stanie unieść na swoich barkach.

Dlatego w każdym większym problemie potrzebujesz wsparcia. Nie jesteś w stanie samemu poradzić sobie z problemami, które trzymasz w ręce już od wielu miesięcy albo lat. Poza tym masz tylko dwie ręce, ile w nich pomieścisz szklanek?

Sopralogic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s